PROTEK® Kaynak Örtüsü

Kaynak yapılırken sıçrayan kıvılcımlar makine ve ekipmanlarınıza zarar mı veriyor? Gelen cüruflar makine ve ekipmanlarınıza yapışıyor ve zamanla paslanıyor mu?

Kaynak yapılırken etrafta bulunan insanlar zarar mı görüyor? İş kazaları mı meydana geliyor?

Kıvılcımların etrafta bulunan yağ, yakıt ve benzeri maddelere sıçrama ve yangın çıkarma ihtimali mi var?

Bunları engellemek için bulduğunuz çözümler yetersiz mi kaldı?

İstediğiniz ölçülere göre imal edilen kaynak perdeleri sayesinde bu sorunları bir daha yaşamayacaksınız. Kenarlarındaki kapsüller sayesinde her yerde kolayca kullanabilecek, istediğiniz yere asabilecek veya gerebileceksiniz. Alacağınız kaynak perdesi sizin demirbaşınız olacak, işinizi bitirdiğinizde kaldıracak ve ihtiyacınız olduğunda tekrar kullanabileceksiniz.

Kaynak örtüsü sayesinde hem insanı, hem makine ve ekipmanları koruyacak, hem de yangın çıkma ihtimalini ortadan kaldıracaksınız.

Makine ve ekipmanınızın üstüne örtebilirsiniz. Böylece makine ve ekipmanınızı kaynak sıçramasından doğan zararlardan korumuş olacaksınız.

Dış ortamlarda kullanıma uygun kaynak çadırları üretilebilmektedir.

Çalıştığınız yere sererek üzerinde kaynak yapmada kullanabilirsiniz.

Çalıştığınız yerin etrafına asarak perde şeklinde kullanabilirsiniz. Böylece çevredeki makine, ekipman ve kişilerin zarar görmesini engellemiş olacaksınız.

Yüksekte kaynak yapıyorsanız ve aşağıda başka kişiler çalışıyorsa, kaynak yaptığınız yerin altına gererek onlara kaynak sıçramasını engellemede kullanabilirsiniz.