Haberler

İş güvenliği ve sağlığı konusunda Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı TOS+H Expo 2024 Fuarı’ndaydık!


Yenilikçi iş güvenliği ürünlerimiz yoğun ilgi gördü!

Bu yılın en büyük iş güvenliği ve sağlığı etkinliği olan TOS+H Expo 2024 Fuarı'nda yerimizi aldık ve heyecan verici bir fuar maratonunu geride bıraktık! Sizlerle buluşmak ve yeni yüzlerle tanışmak bizim için harika bir deneyimdi.

Fuar boyunca, multi-norm Opti-syn kumaşımızın yanı sıra Industar, Arcstar, Metalstar, Refstar gibi alev almaz iş güvenliği elbiselerimiz ve yüksek görünürlüklü Neonstar elbiselerimiz; ziyaretçilerimizin ilgi odağıydı. Yine en yeni itfaiyeci elbiselerimiz de büyük beğeni topladı.

Özellikle havalimanı personeli, alüminyum işçileri, demir & çelik fabrikaları ve cam fabrikaları tarafından tercih edilen radyan ısıya karşı koruma sağlayan Alüminize Elbiselerimiz, fuar süresince yoğun ilgi gördü. Ayrıca elektrik arkı ve benzeri tehlikeli koşullarda çalışanların güvenliğini sağlamak için geliştirilen multi-norm kumaşımız Opti-syn’den üretilen ARCSTAR koruyucu elbiseler de standımızın en dikkat çeken ürünleri arasındaydı.

TOS+H Expo 2024’te bir araya geldiğimiz herkese ve ilginize teşekkür ediyoruz.

Gelecek etkinliklerde tekrar bir araya gelmek dileğiyle!
9 Mayıs 2024

Techtextil 2024'te Dikkat Çektik, Şaşırttık ve Birlikte Güçlendik


23-26 Nisan tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenen Techtextil bizim için sıradan olmanın çok ötesinde bir deneyim oldu.
Neden mi?

• İplik ve kumaş üretiminden başlayarak konfeksiyondaki tasarım, üretim ve dağıtım süreçlerine kadar uzanan entegre yapımızı yakından tanıma imkanı bulan ziyaretçilerimizden, organizasyonumuzun kendileri için bir “fırsat” yaratabileceğini defalarca kez duyma mutluluğuna eriştik.

• Standımızda en çok Poseidon, Opti-Syn Elastane, çok muadili olmayan slider astar ve high visibility kumaşlarımız ilgi gördü.

• Özellikle Poseidon kumaşından ürettiğimiz itfaiyeci elbisesinin dayanıklılığı ve performansı standımızın yıldızıydı. İtfaiyeci elbisesinin ilk hali ve 25 yıkama sonraki halini sergilediğimiz mankenimiz oldukça takdir topladı. Fibrilasyonu minimize etmeyi başardığımız bu itfaiyeci dış kumaşının neredeyse ilk günkü görüntüsünü koruyabilmesi herkesi çok şaşırttı.

Sergilediğimiz yenilikçi ürünler, sahip olduğumuz kapsamlı bilgi birikimi ve entegre üretim kabiliyetimizle birçok müşteriye çözüm ortağı olabileceğimizi gösterdiğimiz bu fuarın, Kıvanç Group’un her geçen gün genişleyen ve büyüyen ihracat operasyonunda önemli bir katkı sağlayacağına ve kurduğumuz yeni ilişkilerin hem bizi hem de iş ortaklarımızı daha güçlü kılacağına inanıyoruz.

Techtextil’de bir araya geldiğimiz herkese ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.

2-4 Mayıs’ta bu kez İstanbul’da, TOS+H Expo’daki standımıza tüm iş ortaklarımızı ve bizi yakından tanımak isteyen herkesi bekliyoruz.
30 Nisan 2024

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın 14 günlük uzay görevi için özel olarak tasarlanan kıyafeti için kumaş tercihi Kıvanç Group


Yerli ve milli imkanlarla Ankara'da Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Hava Dikimevi Müdürlüğü'nde hazırlanan kıyafetlerde siyah Fire-Blocker (93-5-2) kumaşımız tercih edildi.

Uzay şartlarına uygun olmasının yanı sıra Alper Gezeravcı'nın konforu göz önünde bulundurularak hazırlanan kıyafet antistatik kabiliyeti ile uzay görevlerinde kullanılabilecek.

Alev almaz ve anti statik elbise, iplik ve kumaş üretiminde 40 yılı aşan tecrübemiz ile ülkemizi uzayda da temsil ediyor olmanın hak edilmiş gururunu yaşıyoruz. İstikbal Göklerdedir!
26 Ocak 2024

Dubai’de düzenlenen Intersec 2024 Fuarı’ndan öne çıkanlar


Geçtiğimiz hafta (16-18 Ocak) yangından korunma ve güvenlik konusunda dünyanın en önemli fuarlarından bir olan Intersec 2024 için Dubai’deydik.

25. yılını geride bırakan bu organizasyonda 60’tan fazla ülkeden 1050’den fazla katılımcıdan biri olarak ısı ve aleve karşı koruyucu elbiselerde geldiğimiz son noktayı sergilemek ve ülkemizi temsil etmek harikaydı.

İşte Kıvanç Group için Intersec 2024’te öne çıkanlar:

• 3 gün boyunca, sürekli yenilik bakış açısıyla geliştirdiğimiz itfaiyeci kıyafetlerimizi ve endüstriyel iş elbiselerimizi sergilediğimiz standımızda ekosistemimiz, müşterilerimiz ve yeni yüzlerle buluşmak harikaydı. Kıyafetlerimizin yüksek görünürlüğü konusunda geldiğimiz noktayı sergilediğimiz karanlık oda, standımızın en çok ilgi gören noktasıydı.

• Son 16 yılında her yıl bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz 25. yaşını kutlayan bu değerli organizasyon Intersec’ten aldığımız özel katılım ödülü bizi çok onore etti.

• Organizasyonun en havalı anlarından biri olan geleneksel Safety Walk’ta kadın itfaiyeci elbisemiz Gloria, arama kurtarma elbisemiz Jaguar ve orman yangın müdahale elbisemiz Markus ile harika bir defile yaptık. Bu harika etkinliği buradan izleyebilirsiniz.
26 Ocak 2024

Haftaya Salı A+A'dayız!


Alev almaz kumaş ezberini bozan, tüm uygulamalar için multi-norm (tek) kumaş Opti-Syn ile tasarladığımız yepyeni Denim Collection elbiselerimizi ve sizin için hazırladığımız sürprizleri yakından görme fırsatını kaçırmayın!

24-27 Ekim tarihleri arasında Salon 11, Stant C42'de sizi bekliyor olacağız!
18 Ekim 2023

Hakettiğiniz Koruma & Hakettiğimiz Koruma


Bizi koruyanlar için üretmeye devam ederken çalışanlarımızı da koruyoruz. Bu bağlamda Covid-19 için aldığımız önlemleri özetleyen ve çalışanlarımızla da paylaştığımız sunumu sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Sizlerin de aldığı başka önlemler varsa bilmek isteriz. Bu zorlu süreçte birbirimize ilham olmak ümidiyle. Sağlıkla Kalın!
14 Nisan 2020

Intersec 2020 harika bir organizasyon oldu!


Sektörle Dubai'de bir araya gelmek bizim için büyük bir zevkti. Karanlık odamıza ve giysilerimize, özellikle Alexus'a göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.
19-21 Ocak 2020
Akatek firmamız ile Moskova 'da düzenlenen BIOT fuarına teknik iplik ve kumaşlarımızla katıldık.
10-13 Aralık 2019
Yeni koleksiyonlarımızı A+A Düsseldorf fuarında tanıttık.
05-08 Kasım 2019
Gloria ile tanışın! Yeni pembe itfaiyeci elbisemiz #GLORIA'yı 24-27 Ekim tarihleri arasında Düsseldorf A+A 2023'te ilk gören siz olun! Salon 11, Stant C42'deyiz!
12 Ekim 2023
14 - 16 Mart tarihleri arasında, 10. kez düzenlenen Metal & Steel Mısır fuarında, Petrolia firması ile birlikte yer aldık.
Mart 2019
20 - 22 Ocak tarihlerinde Dubai 'de düzenlenen, Intersec - Security, Safety & Fire Protection Fuarı'nda yer aldık.
Ocak 2019
17 - 20 Ekim'de, Almanya Düsseldorf'ta düzenlenen A+A fuarında yerimizi aldık.
Ekim 2017
4 - 6 Ekim tarihleri arasında, Kazakistan'da düzenlenen KIOGE Oil and Gas fuarına katıldık.
Ekim 2017
Yangın ve Güvenlik dergisinin Mayıs - Haziran sayısında INTERSPIRO Solunum Setleri ile ilgili çalışmamız yayınlandı.
Haziran 2017
30 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında, Azerbaycan'da düzenlenen 24. International Caspian Oil and Gas fuarında yer aldık.
Haziran 2017