Stefan (832290)

Isı ve Aleve Dayanıklı İtfaiyeci Kıyafeti

Profesyonel itfaiyeciler ısı, alev, su ve buhar gibi hayati önem taşıyan bir konuda koruma seviyesi yüksek olan EN 469 Level 2 (Seviye 2) tip itfaiyeci kıyafetleri tercih etmelidirler. Konvektif ısı, Radyal ısı, Su geçirmezlik ve Su buharı direnci değerlerinden her hangi biri Level 1(Seviye 1) olan düşük seviyede korumaya sahip kıyafetlerden uzak durmalıdırlar (Örn. Xf2, Xr2, Y2, Z1 düşük seviyede koruma) Standard hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İtfaiyeci kıyafetleri genel olarak dış kumaş, nem bariyeri, ısı bariyeri, iç astar olmak üzere 4 katlı ve ceket –pantolon olmak üzere 2 parçadan imal edilmektedir. Bu iki parçalı itfaiyeci kıyafeti üzerinde 2016/425 direktifine uygunluğunu gösteren CE işareti bulunması zorunludur.

Isı ve Aleve dayanıklı itfaiyeci kıyafeti;

Standart değerlerin üzerinde performans ve korumaya sahiptir.

Katmanları arasında hava boşlukları oluşturarak yüksek ısıdan etkili bir koruma sağlar.

EN 469 standardında olup maksimum koruma olan level 2 ( Xf2, Xr2, Y2, Z2 ) seviyesine sahiptir.

2016/425 direktifine uygun olup CE sertifikasına sahiptir.

You marka Stefan modelinde kullandığımız Free-Plus katmanında dış kumaş olarak Fire-Resist 195gr/m2 standartlara uygun ısı ve aleve dayanıklı dış kumaş kullanıldı. Modelde kullanılan Aleve dayanıklı nem bariyeri, ısı bariyerleri ve iç astar kullanımları insan sağlığı son derece düşünerek ve uygulayarak dizayn edildi.

Şarj edilebilen Reflektif şerit

Son teknolojik materyallerden üretilen aleve ve ısıya dayanıklı fotolüminesan şerit sayesinde 10 dk şarj ile 8 saat karanlıkta görünebilirlik sağlanabiliyor. Kullanıcının daha rahat hareket etmesi için ise parçalı (segmented) reflektif şeritler kullanılmıştır. Diğer tüm detaylara için aşağıdaki görsel ve açıklamalardan ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı ürünler olarak distribütörlüğünü yaptığımız markalar dahilinde İtfaiyeci Botları, İtfaiyeci Baretleri, İtfaiyeci Eldiven, Solunum Seti ve diğer tüm aksesuar malzemeleri You marka itfaiyeci modeli ile birlikte kullanılabilir.

Ergonomik yapısı ile birlikte uzun süre kullanılabilir materyal ve kumaşlara sahip olan Stefan modelinin ayrıntılı fotoğraf çekimlerine aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz. Kullanım Klavuzu ile ilgili detaylara ise Dokümanlar kısmından ulaşabilirsiniz.