PROTEK® Ceket Pantolon 837113

Demir Çelik fabrikaları gibi tesislerde sıvı metal sıçraması olduğunda pamuk, polyester gibi geleneksel kumaşlar tutuşur, delinir ve alev alarak kişinin vücudunda yaralanmalara sebebiyet verir. Benzer şekilde kaynak işlemi sırasında oluşan kıvılcımlar da geleneksel kumaşlarda yanmalara neden olur.

PROTEK  METALSTAR® elbiseler sıvı metal ve kaynak sıçramalarına karşı sizi korumak amacıyla tasarlanmıştır. Alev almaz kumaşlardan yapılan PROTEK  METALSTAR® elbiseler, sıvı metal ve kaynak sıçramaları meydana geldiğinde kumaşın üzerinden akmasına imkan sağlar ve yanmaya devam etmez. Bu sayede kaçış için zaman sağlar, yanmaya devam etmez. Bu sayede kaçış için zaman sağlar, kişinin yanık riskini azaltır ve hayatta kalma şansını artırır.

Kullanım Alanları

o Sıvı metal ve kaynak sıçramalarına maruz kalma riski olan
tüm sektörler,
o Demir çelik fabrikaları,
o Dökümhaneler,
o Haddehaneler,
o Alüminyum fabrikaları,
o Kaynak işleri,
o Gemi sanayi,
o Demir yolları,
o Metalurji endüstrisi..vb..

“Isı ve Aleve Karşı Koruyucu Giyecekler” standardı olan TS EN ISO 11612’ye ve “Kaynak ve İlgili İşlemlerde Kullanılan Koruyucu Giyecekler” standardı olan TS EN ISO 11611’e göre sertifikalı olan PROTEK  METALSTAR® Elbiseler; ceket, pantolon, bahçıvan pantolon, gömlek ve tulum gibi farklı modellerde müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Logo ve reflektif şerit ilavelerinin yanında tasarım ofisimiz müşterilerimize özel modeller de geliştirmektedir.